Kaç Kişilik
20 adet

Hazırlanma Süresi
15 dakika

Çikolatalı Top Tarifi İçin

Malzemeler
1 su bardağı hindistan cevizi
3 yemek kaşığı toz badem
4 yemek kaşığı labne
3 yemek kaşığı bal

Üzeri için:
200 gram bitter çikolata (en az yüzde 70 kakao içeren)

Tarifin Püf Noktası
İçerisine dilerseniz eritilmiş tereyağı ilave edebilirsiniz ve labneyi çıkarabilirsiniz. Bu harcın çok daha kolay tutmasını sağlayacaktır. Badem tozu kullanmadan da tarifimizi deneyebilirsiniz. Izgara telin üzerinde dondurmanız toplarınızın mükemmel bir formda olmasını sağlar. Çatal yardımıyla çok dikkatli bir şekilde çikolataya bulamaya da özen gösterin.

Yapılışı:

  1. Bir kabın içerisine Hindistan cevizi, toz badem, bal ve labneyi  aktarın. Güzelce karıştırın.
  2. Yoğurmaya başlayın. Tüm malzemeler birbiriyle bütünleşince, elinizle sıkıp bıraktığınızda toparlanan bir hale geldiğinde olmuş demektir.
  3. Hazırladığınız Hindistan cevizli harçtan ceviz büyüklüğünde toplar elde edin ve yuvarlayın. Bir tabağın içerisine dizin ve  üzeri kapalı bir biçimde buzlukta 15-20 dakika kadar bekletin.
  4. Çikolatayı benmari usulü eritin. Donan Hindistan cevizli toplarınızı çikolataya batırın. Çatal yardımıyla çevirerek her yerinin çikolataya bulanmasını sağlayın.
  5. Hemen ardından bir tabağın üzerine ya da mümkünse ızgara telin üzerine alın. Ardından buzluğa alın ve  çikolata üzerinde donuncaya kadar bekletin. Çıkarıp afiyetle tüketin.